.

Вівторок, 07.05.2024, 13:26
Вітаю Вас Гость
Головна

Реєстрація

Вхід

RSS

Спорядження







Спорядження



  А тепер зазначимо що необхідно брати з собою. Більшість людей схильні брати в походи більше речей чим необхідно. Давайте розглянемо що кожному з нас потрібно взяти з собою. Беручи до уваги те, що більшість часу ми будемо рухатись і нести наші рюкзаки, нам необхідно вагу їх звести до мінімуму, взявши саме необхідне.


  Рюкзак
  Що таке рюкзак думаю описувати не треба - лише зауважу, що бажано, щоб він був спеціальним, туристичним. Він зручний і не мулятиме. Зверніть увагу що уже на другий день вас турбуватиме не сама вага рюкзака, а те як він тисне в плечах і вирівнює вашу осанку. Чоловічий рюкзак має бути десь 70-80 літрів, а жіночий 55-60 літрів. Бажано щоб всі речі помістились в рюкзаку без додаткових зовнішніх підвісок. Допускається підвішування каримата (килимка), та намета. Але бажано щоб все було в спеціальних міцних чохлах (щоб усунути можливості псування гілками дерев та кущів). На випадок дощу бажано щоб речі в рюкзаку зберігались в поліетиленових пакетах.


  Намет 
  Звичайно найкращий варіант це двохшаровий намет, але він важчий, а ніж одношаровий. І навпаки: в одношаровому і холодніше і мокріше (в дощ з поривом вітру), а ніж в двохшаровому. Тут уже, в залежності від можливостей, - вибір за вами. Лише одна обов’язкова вимога: дуги (каркас) мають бути пластиковими, - ні в якому разі не металевими. Оскільки в горах, в грозу, в таких наметах сидіти небезпечно. Окрім того намет повинен герметично закриватися (від комах і плазунів) і не мати дірок. Намет краще брати великий, на 4-6 чоловік, а ніж декілька маленьких – легше нести групі. Попередньо ми потім зробимо перекличку і визначимося з наявністю і необхідністю в наметах.


  Спальник
  Особисто я полюбляю теплий спальник і вважаю що пуховий, або синтетичний для температур -5°С - +5°С підійде саме раз. В ньому можна спати навіть голишом – не змерзнеш. Звичайно можна взяти і літній спальник, але до нього, ще потрібно буде взяти додатковий одяг. На спальниках вказано для якої пори року, та температури він розрахований, тому при купівлі в магазині, проконсультуйтесь в продавця. В Карпатах, в літній період часу, температура в ночі коливається від +5°С до +15°С


  Туристичний килимок (пінка, каремат)
  Килимок призначений для ізолювання, утеплення і пом'якшення місця де ви сидітимете чи лежатимете. Це хороша і потрібна річ, але єдиним недоліком його те, що він об'ємистий і його потрібно з собою носити. Основне його використання це коли ми спимо, - щоб не переохолодитись від сирої, холодної землі. Як альтернативна і менш функціональна, та менш надійніша заміна їм є надувні килими, чи матраци. В крайньому випадку можна використати місцевий ізолюючий матеріал: гілки дерев, кущів, листя, траву, мох (проте, не всюди це все є). Найбільш розповсюджений це Іжевський килимок – хороший варіант, хоча є легші і тепліші.


  Лижні палиці
  Теж корисна річ, хоч не обов'язкова. Особливо зручні складні телескопічні палиці. Дуже береже коліна, а також запобігає вивиху стоп і рятує від травм. Альтернатива - знайти палицю в лісі (не така зручна), або звичайні лижні палиці. Той, хто хоч раз спускався зі схилів гір, по траві із рюкзаком за плечима, знає наскільки вони корисні.


  Куртки і накидки
  Карпати це така місцевість, де погода змінюється по декілька раз на день. І потрібно бути готовим до мокрого туману, роси, поривчастого вітру з дощем. Погодні умови навіть залежать від того з якого боку гірського масиву ти рухаєшся. Тому доречно взяти водозахисну вітровку з мембранної тканини типа GORE-TEX, AQUA-TEX і так далі і бажано з капюшоном. Окрім цього непогано мати накидку на рюкзак, або ще краще накидка, що покриває і рюкзак і людину. Можна поліетиленові дощовики, але вони не надійні, оскільки вони швидко рвуться. За парасольку забудьте – мало корисна.


  Взуття
  Під ногами у нас: стежки з гострим камінням, роса і слизька трава. Кращий варіант - це треккингові черевики (зроблені з шкіри та (або) мембраною типа GORE-TEX). Черевики краще всього змащувати качиним, або гусячим жиром (шкіра дихає і має чудовий захист від роси). Підійдуть і кросівки, але не всі. Для Карпат це мають бути кросівки з товстими водонепроникними стінками і з рефленню (не слизькою), товстою підошвою. Як запасне взуття (що можна використати в деяких випадках) візьміть сандалі, або пластикові ляпанці (шльопанці). Перед походом взуття має бути розношеним інакше воно натре ноги. Підготуйтесь до того, що ноги у вас будуть частенько мокрими.


  Штани
  Можуть бути як синтетичні так і тонкі бавовняні. Непогано ще мати одні тонкі водозахисні штани, краще самоскиди (з блискавкою через всі штани). Не варто брати джинси вони важкі і довго сохнуть. Як запасні потрібні дуже тонкі бавовняні натільні штани, або термо білизна (тепла білизна). Можна ще взяти шорти, - тільки не джинсові. Штани мають бути зручні, не тісні, не терти і не заважати рухові.


  Теплий одяг
  Поміркуйте що ви одягнете прохолодного вечора біля багаття, або в день, коли дутиме холодне повітря. Підійде будь що тепле: кофтина, штани, спортивний костюм…


  Шапка
  Панама або кепка пригодяться.


  Шкарпетки
  Змінної три пари шкарпеток буде достатньо. Ті що мерзнуть у вісні – візьміть, виключно для сну, шерстяні шкарпетки.


  Кухоль (кружка), миска, ложка
  Посуд має бути або з нержавіючої сталі або із спеціального пластика. Вилка не потрібна.


  Рушник і інші дрібниці
  Якщо берете рушник то беріть маленький, а ще краще взяти замість нього зайву футболку і використовувати її для двох цілей: витиратись і носити. Основні дрібнички це: туалетний папір, голка і нитка, вологі серветки, запальничка з ліхтариком, зубна щітка, мило і т. д.


  Пластикова пляшка
  Оптимально для Карпат 1 - 1,5л


  Світлодіодний ліхтарик
  Краще всього налобний світлодіодний ліхтарик, він дуже зручний і економний.


  Аптечка мандрівника
  Саме необхідне для надання першої медичної допомоги. Бажано мати з собою хоч би один засіб з кожної групи наступних препаратів:
Засоби від простуди і лихоманки: фервекс, колдрекс, терафлю;
Знеболюючі засоби: парацетамол, аспірин, спазмалгон;
Препарати проти діареї: имодиум, энтеросептол, диарол;
Препарати для кращого переварювання їжі: фістал і мізин;
Препарат проти отруєння: активоване вугілля, сорбекс;
Засоби від запорів: гуталакс, координакс;
Протиалергічні препарати: кларитин, телфаст;
Антигістамінні препарати (теж протиалергічні, від укусів): супрастин, дімедрол, тавегіл;
Сердечні препарати: корвалол, валокордин;
Місцеві антисептики: йод, "зеленка", марганцівка, перекись водню;
Ножиці, пінцет, бинт, жгут, різний лейкопластир;
   Пару пачок простих антибіотиків на всяк випадок і т.д. Кожен має знати свої хвороби і взяти те, що йому може знадобитися особисто. Не беріть ліків яких ви не знаєте, або які можуть викликати у вас алергію. Лікарська алергія - один з найнебезпечніших типів алергічних реакцій.


  Захист від сонця
  Якщо повезе з погодою, а це в Карпатах буває рідко, то постійне перебування на сонці призведе до потреби в сонцезахисному кремі. Темні окуляри з великими стеклами не перешкодять.


  Не беріть з собою
  Не потрібно кожному брати намет, казанок, сокиру. Достатньо на 12 чоловік взяти три чотирьохмісні палатки, два 6-8 літрових казанки і одну сокиру. Не варто брати важкі книги, примуси, косметику, їжу що швидко псується, та їжу що займає багато місця в рюкзаку і інші зайві речі. Рюкзак має бути настільки легкий, щоб ви були здатні його без проблем носити.


  Ще раз про одяг
  Одже ми можемо потрапити під наступні погодні умови, під які підбираємо одяг:


  1. Сонячно і тихо. Температура 20°С - 27°:
      - Бавовняні штани для щоденного ходіння (можна шорти) [1];
      - Футболка [4];
      - Шкарпетки [7];
      - Черевики, кросівки, сандалі [8, 9];
      - Кепка, панамка [10];
  2. Похмуро, плюс пориви вітру 10-15 м/сек. Час від часу моросить дощ. Температура 10°С - 20°С:
      - Штани, - водозахисна мембранна тканина [2];
      - Футболка [4];
      - Куртка, вітровка, - водозахисна мембранна тканина [6];
      - Шкарпетки [7];
      - Черевики, кросівки [8];
      - Кепка, панамка [10];
  3. Дощ, гроза, плюс пориви вітру 15-20 м/сек. Температура +5°С - +15°С:
      - Штани для щоденного ходіння [1];
      - Футболка [4];
      - Кофтина, тонкий світер [5];
      - Штани, - водозахисна мембранна тканина [2];
      - Куртка, вітровка, - водозахисна мембранна тканина [6];
      - Шкарпетки [7];
      - Черевики, кросівки [8];
      - Кепка [10];
      - Дощова накидка на рюкзак і людину [11];
  4. Вечір, наметне містечко, багаття. Температура +10°С - +20°С:
      - Штани для щоденного ходіння, або запасні штани [1, 3];
      - Футболка (одна із запасних) [4];
      - Кофтина, тонкий світер [5];
      - Куртка, вітровка [6];
      - Шкарпетки [7];
      - Черевики, кросівки, сандалі [8, 9];
      - Кепка [10];
  5. Ніч, відпочинок. Спимо в теплому спальнику. Під нами каримат. Температура +5°С - +15°С:
      - Футболка (суха, одна із запасних) [4];
      - Штани сухі запасні (у випадку холодного спальника);
      - Кофтина суха запасна (у випадку холодного спальника);
      - Шкарпетки теплі шерстяні (у випадку холодного спальника).
ПРИМІТКА: Необовязково строго дотримуватися цього списку. Ви можете підібрати і щось своє!


  Остаточно маємо список одягу:
  1. Бавовняні штани для щоденного ходіння (можна шорти);
  2. Штани, - водозахисна мембранна тканина;
  3. Штани запасні, бавовняні теплі;
  4. Футболка, три пари;
  5. Кофтина, тонкий світер;
  6. Куртка, вітровка, - водозахисна мембранна тканина;
  7. Шкарпетки, три додаткові пари;
  8. Черевики, кросівки;
  9. Сандалі, ляпанці (шльопанці);
  10. Кепка, панамка, шапка;
  11. Дощова накидка на рюкзак і людину (пончо).









Мандрівник Мандрівник Мандрівник


Форма входу

Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Друзі сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наші опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 27