.

Вівторок, 07.05.2024, 20:22
Вітаю Вас Гость
Головна

Реєстрація

Вхід

RSS

Особливості мандрівки, та поради




  Що потрібно знати і уміти, щоб йти в похід?
  Необхідно лише бажання і ентузіазм. Все інше вам покажуть і навчать організатори. В процесі походу ви навчитеся розводити вогнище, ставити намет і орієнтуватися на місцевості. Що ви зараз мусите знати то це те, що треба уважно стежите за розпалюванням кострів і примусів. Краще обкопати місце багать, щоб іскри не підпалили суху траву поруч. Після стоянки завжди потрібно заливати вогнище водою. Інколи в популярних туристичних місцях є вже місця, де не раз розпалювалось багаття. При нагоді краще знайти таке місце. Тим паче, що звичайно це кращі місця для стоянки, навіщо винаходити велосипед. Не потрібно рубати живі дерева. Зазвичай скрізь є сухі гілки. Якщо після стоянки залишився непотрібний поліетилен і папір - акуратно треба спалити їх. Якщо залишилися після їжі непотрібні бляшані банки, то треба їх обпалити у вогнищі до чорного кольору, сплющити їх каменем або сокирою, після чого закопати. Не варто залишати після себе сміття. Прибирати в горах зазвичай нікому. Гори сміття залишають неприємний осад. Хочеться знайти незайманий куточок природи. Не варто руйнувати побудовані до нас місця для пиття води і відпочинку. Не забруднюй джерела, струмки, мінеральні джерела. Нам же з них пити. Не варто рвати без потреби квіти і ягоди, ламати гілки дерев. Не лякайте диких тварин, а також корів, що пасуться, овець, кіз і ін. (А то господарі дадуть по шиї.) Якщо виникли труднощі з дорогою, то можна спитати дорогу в місцевого населення, а потім перепитати ще в когось.. Зазвичай вони відстані відмірюють часом в дорозі. Сказаний Вам час умножайте на два - це і буде реальний час в дорозі до шуканого пункту. Якщо зібралися в невелике село, одягайтеся скромніше - не потрібно шокувати місцеве населення. Мандрівка не включає проходження складних гірських перевалів і вершин, тому спеціальне спорядження не потрібне . Темп групи підстроюватиметься під найменш підготовленого мандрівника. Це не марафон і не змагання, ми йтимемо собі на втіху.


  Яка фізична форма має бути?  
  Маршрут організований, так щоб будь-яка, відносно здорова, та фізично підготовлена, людина здатна подолати цю віддаль. Ви маєте знати свої можливості, тому якщо ви ще не разу не були в походах з рюкзаком за плечима, то раджу спробувати в дома прогулятись в тренувальних цілях. Якщо комусь буде важко то його ніхто не підганятиме, а його рюкзак буде по можливості полегшений. Маршрут буде підлаштовано (змінено) під слабшого учасника.


  Участь дітей в мандрівках
  Все залежить від фізичного розвитку дитяти, її витривалості і звичайно від здатності дитини слухатись батьків. Перш ніж брати дитину в похід, зробіть з нею декілька піших прогулянок в лісі. Зверніть увагу на те, що ми долатимемо від 20 до 30 км на добу по гірській місцевості. Якщо дитині подобається і він справляється з навантаженнями, то чому б його й не взяти. Але не забудьте потурбуватися про якісний одяг і взуття для дитяти, щоб в будь-яку погоду йому було комфортно на маршруті. Дитина від 8 років може йти сама якщо у нього досить сил і бажання, якщо ви хочете брати більш маленьких дітей, то батько має бути в хорошій фізичній формі, щоб нести і рюкзак і дитину.


  Перенесення продуктів
  Всі вилучені продукти розподіляються між чоловіками так, щоб у всіх були приблизно однакові по вазі рюкзаки. Жінки звичайно несуть менше.


  Вода на маршруті
  Біля деяких стоянок будуть джерела чистої гірської води. В інших випадках використовуватимемо гірську струмкову воду для кип'ятіння і приготування чаїв на дорогу. Під час руху інструктор-організатор інформуватиме скільки часу буде до найближчого джерела води і таким чином кожен може нести з собою необхідну кількість води до 1,5л.


  Мобільний зв'язок на маршруті
  На маршруті практично повсюди є покриття деяких операторів. Джерел електроживлення по дорозі не буде, тому беріть запасні акумулятори, якщо плануєте багато говорити.


  Учасники групи
  Практично всі учасники таких мандрівок це молодь від 15 до 35 років, - люди різних християнських конфесій. Які вирішили вирватися на природу щоб прогулятися і познайомитися з новими друзями. Підмічено що ті люди, що люблять природу - в цілому хороші люди. Кількість людей в групі може бути до 16 чоловік. Якщо група перевищуватиме цю кількість, то ділитиметься на окремі групи з вибором своїх відповідальних лідерів.


  Прикордонна смуга. Гора Стіг
  Якщо ми вирішуємо наблизитись до прикордонної смуги, то нам варто взяти свої паспорти. Перевірте чи у вас вклеєне фото в паспорті, при настанні відповідного віку. Непогано мати зареєстрований маршрутний лист на групу, та дозвіл на рух в прикордонній смузі.


  Переохолодження
  Мова піде не про зимові переохолодження, коли відмерзають кінцівки, а про літні – коли застуджуються. Скрізь по Чорногорському масиві є безліч різних струмків та озер. І саме вони, в поєднані з холодними вітрами, являються причиною застуд. Звісно зрозуміло, що ми рухаємось з рюкзаком, нам жарко і ми пітніємо. Щоб урівноважити температуру організм вивільняє воду і ми відчуваємо спрагу. І тут щоб захворіти достатньо постояти розстебнутим на холодному, гірському, поривчастому вітрі, напитися холодної джерельної води, або скупатися в холодному озері. І страшне не саме холодне повітря чи вода, а переохолодження (різка зміна температури) частини якогось тіла. Це коли тілу здається що йому жарко, а якась частина його уже досягла низької, критично допустимої відмітки. Тому обережно з цим. А якщо ж ви не можете не пропустити жодного озера щоб не скупатися в ньому, то вже сьогодні підготовлюйте організм до різкої зміни температури – обливайтесь холодною водою.


  Гірська хвороба
  Тут йдеться мова не про те, що тягне туристів в гори. І не про те, що штовхає відчайдушних людей на нові подвиги і підкорення гірські вершин. І навіть не про те, що заставляє багато людей, незалежно від віку і захоплень, просто приїхати і насолоджуватися гірськими пейзажами.
Все набагато простіше і серйозніше - дійсно існує гірська хвороба.
  Причини.
  При наборі висоти щільність повітря зменшується і організм перестає отримувати необхідне йому кількість кисню. Легені не встигають захопити достатню кількість кисню з повітря. Не обов'язково бути професійним скелелазом або гірськолижником, щоб отримати гірську хворобу. Будь-яка людина, яка потрапляє на висоту вище 1000 метрів від того місця де вона мешкала, ризикує зіткнутися з проблемами.
  Проблеми можуть виникнути у самих різних людей - з різною фізичною підготовкою, здоров'ям, різного віку. У будь-якої людини, незвичної до умов високогір'я, можуть виникнути легкі і важкі форми хвороби. У Карпатах немає гір вище 2060 метрів. На Черногорці є вершини трохи більше 2 км. Але і на цій висоті є ризик. Тому людям непідготовленим, а також з ослабленим здоров'ям слід дотримувати деякі запобіжні засоби. Деякі швидко адаптуються до недоліку кисню, деяким же потрібна тривала адаптація.
  Симптоми.
  Якщо при підйомі в гору починається задишка, нудота і головний біль - це перші симптоми захворювання. Допомагають анальгетики і велика кількість рідини. Якщо ж відчувається нездужання - краще на вершину не йти. Можна діждатися групу на місці або сходити вниз. Для людей із слабким серцем сходження також небезпечно. Це не легка прогулянка, а важка робота. Деякі до вершин не доходять, часті випадки серцевих нападів. Це стосується особливо популярних вершин, на які ведуть зазвичай групу людей самої різної вікової категорії.
  Загальні рекомендації.
  Потрібно пити більше рідини, уникати алкоголю і берегти сили в свій перший день в горах. Щоб запобігти гірській хворобі, рекомендується випивати 3-4 л води в день. Залишайтеся на тій же висоті, поки виниклі симптоми не зникнуть. Лише коли вони повністю пройдуть, вважайте, що ви акліматизувалися і можете продовжувати сходження. Якщо ви не упевнені в собі, завжди буде розумним почати спуск при появі симптомів. Насправді, як тільки ви спуститеся, покращення вашого здоров'я піде швидше.
Бажано спочатку зробити сходження по коротких маршрутах, на невелику висоту, щоб оцінити свої сили і небагато звикнути до фізичних навантажень.
Якщо хто-небудь з групи починає погано виглядати і хитатися, вважайте, що ця людина наражається на значну небезпеку і йому потрібна негайна допомога. І завжди добре пам'ятати, що, якщо хтось з ваших товаришів скаржиться на головний біль і інші симптоми гірської хвороби, слід припинити сходження до тих пір, поки йому не стане краще.










Мандрівник Мандрівник Мандрівник



Форма входу

Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Друзі сайта

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наші опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 27